Je Crohnova choroba kontraindikovaná pri augmentácii prsníkov?

Zodpovedané
10. sep 2019

Dobrý deň,

mám Crohnovu chorobu a chcem podstúpiť augmentáciu.

Je Crohnova choroba kontraindikovaná pri augmentácii prsníkov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Crohnova choroba je ochorenie na imunitnom podklade. Samo ochorenie v stabilizovanej forme a priebehu nie je kontraindikáciou pre zákrok.

V prípade novovzniknutých ťažkostí, alebo zhoršeného stavu, však nie je operácia vhodná. Rovnako sa priebeh ochorenia môže stresovým podnetom, akým je aj operácia sama o sebe zhoršiť.

Implantáty tu nehrajú špeciálnu rolu.