Je ešte možná operácia nosa v 42. rokoch?

Zodpovedané
4. sep 2021

Dobrý deň,

mám 42 a zvažujem operáciu nosa. Niekde som však počula, že je už neskoro. Chcela by som si dať zúžiť hlavne špičku.

Je to v mojom veku ešte možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite nie je neskoro 🙂
V plastickej chirurgii zvažujeme pomer riziko/benefit pre operačný zákrok v zmysle Vašich predstáv a očakávaní.

Ak by Vaše očakávania boli nereálne alebo príliš rizikové, tak Vám chirurg zákrok neodporučí. Samozrejme v súvislosti so svojimi skúsenosťami.

Aby ste si urobili lepšiu predstavu, odporúčam absolvovať viacero konzultácií u rôznych chirurgov, ktorých si vyberiete a rozhodnete sa až potom.

Čo sa týka tej špičky, mnoho ľudí má predstavu, že zmena špičky je to jediné čo potrebujú ku výsledku. Ale každá tvár je iná a neexistuje ideálny nos, ktorý by sa hodil na každú tvár.

Niekedy aj dokonale vykonaná úprava špičky vo výsledku môže spôsobiť dysharmóniu nosa a tváre, čiže očakávaný výsledok sa nedostaví.