Je hypertyreóza kontraindikáciou pre augmentáciu?

Zodpovedané
17. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som podstúpiť augmentáciu.

Je tachykardia spôsobená hypertyreózou prekážkou pri zväčšenie prsníkov implantátmi?

Predpokladám, že po nasadení liečby na hypertyreózu prestanú problémy so srdcom. EKG v poriadku.

Je tak potom neskôr problém samotná hypertyreóza?

Ak nie, akú dobu by mali byť výsledky v poriadku, aby som bola vhodnou kandidátkou na tento zákrok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

augmentácia je operácia v celkovej anestézii a všeobecne platí, že táto operácia má také riziká, ako iná operácia u zdravého človeka v celkovej anestézii.

Čiže nie sú udávané špeciálne obmedzenia.

Vzhľadom ku Vášmu ochoreniu je potrebné len požiadať o vyjadrenie Vášho lekára ku rizikám spojeným s operáciou v celkovej anestézii pre aktuálny zdravotný stav.

Hypertyreóza liečená a v stabilnej forme nie je problém. Neliečená, alebo nestabilná by problém bol.