Je možná liposukcia brucha v lokálnej anestézii?

Zodpovedané
6. jan 2024

Dobrý deň,

zvažujem liposukciu brucha, len by som nechcela byť uspávaná.

Dá sa brucho urobiť aj v lokálnej anestézii, alebo je to už príliž veľký rozsah?

Ak áno, je tam rozdiel v prípade komplikácie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

niektoré kliniky robia liposukčné výkony v analgosedácii, je to taká "malá" celková anestézia bez intubácie. Záleží na anesteziologickom tíme, nie na chirurgovi.

Ja do lokálnej anestézie odporúčam len rozsah výkonu veľkosti cca 2 dlaní. Je to obmedzenie množsva lokálneho anestetika a tiež komfortu výkonu pre pacienta.

Väčší rozsah v lokálnej anestézii je zdĺhavejší a nekomfortný pre pacienta a aj pre lekára.

Dnes ceková anestézia nie je tak riziková ako v minulosti a finančný rozdiel za to podľa mňa nestojí. Rozhodnutie je vždy na pacientovi po osobnej konzultácii u rôznych lekárov. Každý pacient aj lekár je individuálny v očakávaniach aj schopnostiach.