Je možná operácia horných očných viečok, ak je jedno viečko poklesnuté a druhé je v poriadku?

Zodpovedané
6. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom operácie očných viečok.

Je možná operácia horných očných viečok, alebo zdvihnutie obočia pokiaľ je jedno viečko (mihalnica) poklesnuté a druhé je v poriadku?

Aké môžu byť komplikácie takého zákroku?

Je výplň kyselinou hyalurónovou nebezpečná?

Lebo som čítala, že môže sa aj tam stať, že sa poškodia nejaké nervy.

Ďakujem

Dobrý deň,

podvihnutie obočia a mihalnice sú dva rozdielne zákroky. Obočie a koža mihalnice " viečka" s presunom tuku a podvihnutím štruktúr svalu a tuku je pri operácii blefaroplastika.

Problém je s poklesom samotnej mihalnice spôsobeného zníženou funkciou levatora/dvíhača mihalnice. To je špecifický zákrok s rizikom nedovierania oka.

Venujú sa mu prevažne oční lekári. Môže mať viacero príčin. Najskôr by som to riešil s očným lekárom.

Pri aplikácii výplne kys. hylaluronovou je riziko upchatia cievy. Lekár na to myslí a v prípade známok tejto komplikácie podáva do miesta látku Hyáza, enzým rozpúšťajúci výplň a obnoví priechodnosť upchatej cievy.