Je možná plastika stredovej časti nosa?

Zodpovedané
17. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je možná plastická operácia nosa, ale len v zmysle špičky nosa. A to konkrétne prepadnutého akoby septa nosa, tej stredovej časti nosa medzi nosovými otvormi. Pri úsmeve to klesá ešte viac dolu a mám pocit, že rokmi sa to posúva dole.

Ak áno, robí sa to v lokálnej anestézii?

Je rekonvalescencia ako pri klasickej rhinoplastike?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez fotky sa vyjadrím len všeobecne. Pri prepadnutí septa je potrebná náročnejšia operácia nosa s rekonštrukciou tkanív. Tie je niekedy potrebné dodať z inej časti tela, napríklad z ucha. Inokedy stačia tkanivá z oblasti nosa.

Tieto operácie určite odporúčam v celkovej anestézii.

Doba fixácie je individuálne, a to podľa rozsahu operácie a nebýva viac ako 2 týždne. Taký čas sú približne aj modriny. Celkovo nos po operácii potrebuje 3-12 mesiacov na tvarovanie a zjemnenie po operácii do želaného stavu.

Operácie nosa vo všeobecnosti potrebujú trpezlivého pacienta a aj lekára 🙂