Je možné nejako upraviť moju peru?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom úpravy pery. V detstve som mala pád a takto sa mi to zrástlo.

Je možné nejako upraviť moju peru?

Aká by približná cena?

Ďakujem

Dobrý deň,

pera je dynamická časť tela, ktorá sa pri bežnej mimike, výrazoch tváre ale aj reči výrazne mení, naťahuje zmršťuje. To všetko je potrebné zohľadniť aby sme odstránením jednej nedokonalosti nevytvorili inú, prípadne ešte viditeľnejšiu.

Zmeny po úrazoch spôsobuje jazva tým, že je neelastická a nielen farbou, konzistenciou ale aj malou poddajnosťou sa nechce "poddať" pri prirodzených pohyboch pier.

Riešenie je chirurgické, pred rozhodnutím pre operačný zákrok je potrebné si spolu osobne sadnúť a prediskutovať možnosti a riziká.

Cena sa môže pohybovať od 200 do 1000 eur podľa spôsobu a potreby opakovania zákroku.

Ani najlepším operačným zákrokom jazva ako taká nezmizne. Najčastejšie sa rieši prebytok, alebo nedostatok tkaniva v mieste jazvy a tiež asymetrické prechody línií kože a červene pier.