Je možné odstránenie znamienka počas dojčenia?

Zodpovedané
24. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti odstránenia znamienka, ktoré je 2 cm x 1 cm do výšky. Dojčím trojmesačné dieťa. Znamienko je totižto na intímnom mieste a istým spôsobom už zavadzia.

Občas aj po podráždení spodným prádlom bolí. Pred tehotenstvom som to nestihla.

Je možné odstrániť toto znamienko počas dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas dojčenia neodporúčame odstraňovať znamienka, pokiaľ kožný lekár nepovie inak. Ak sa znamienko zdá podozrivé a podobne.

Hlavne preto, že počas dojčenia sú v tele hormonálne zmeny, ktoré môžu spôsobiť vyššiu pravdepodobnosť pre vznik keloidnej jazvy prípadne ak sa rana zapáli a je potrebné podávať antibiotiká, s dojčením je problém.

Pri obyčajných znamienkach počkáme do obdobia skončenia dojčenia.