Je možné odstrániť jazvy po akné?

Zodpovedané
16. apr 2021

Dobrý deň,

mám jazvy po akné.

Je možné ich úplne odstrániť?

Ak áno, tak akým spôsobom?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, tieto jazvy sú drobné a početné, čiže chirurgické riešenie nie je vhodné.

V týchto prípadoch je vhodné využiť konzervatívnejšie metódy.
Laser odkaze vyhladiť nerovnosti a niekedy zjemní prechody rozdielnej pigmentácie jaziev s okolím.

Rôzne mezoterapie alebo dermabrazie mechanické alebo chemické tiež môžu pomôcť.

Všetky tieto postupy sú v kompetencii dermatológov.
Žiadna ale nebude mať schopnosť úplne jazvy odstrániť, len ich urobí maximálne nenápadnejšie.