Je možné plnohodnotné dojčenie po modelácii a zmenšení prsníkov?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

uvažujem nad zmenšením a úpravou pŕs bez implantátov.

Aká je cena takéhoto zákroku?

Je možné plnohodnotné dojčenie po zákroku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri zmenšení a modelácii prsníkov máme k dispozícii mnoho operačných techník. Väčšina z nich je spojená s manipuláciou s prsnou žľazou a bohužiaľ s tým je spojené riziko s ovplyvnením priechodnosti mliekovodov a tým aj ovplyvnenie dojčenia.

Samozrejme tak ako aj ženy po radikálnej úprave prsníkov s odstupom času napríklad niekoľkých rokov kojili bez obmedzenia, tak aj ženy ktoré nepodstúpili žiadny operačný zákrok môžu mať veľké problémy s kojením.

Tento typ operácie je zo skupiny, keď treba zhodnotiť pomer riziko/benefit a zvoliť optimálny postup pri Vašich očakávaniach a možnostiach.

Najvhodnejšie je absolvovať osobnú konzultáciu s plastickým chirurgom a odporúčam navštíviť aspoň dvoch, ktorých si vyberiete.

Aj lekári môžu mať na základe svojich skúseností rôzne názory a predstavy a tým Vám aj odporučia rôzne postupy na dosiahnutie najlepšieho výsledku.