Je možné počas dojčenia absolvovať zákrok výplň líc kyselinou hyalurónovou ?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výplne líc.

Je možné počas dojčenia absolvovať zákrok výplň líc kyselinou hyalurónovou (Juvederm)?

Moja lekárka tvrdí, že to nie je problém a zákrok absolvovať môžem. No všade čítam že dojčenie je kontraindikaciou.

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčenie je obdobie hormonálne aktívne a tiež spojené s výraznejšími reakciami na bežné podnety aj hojenie. Popisovaný je vyšší výskyt keloidných alebo hypertrofických jaziev a podobne.

Jednoznačnú odpoveď Vám nedám. V mojej praxi však estetické zákroky nerobím pokiaľ dojčenie trvá.