Je možné podstúpiť liposukciu brucha a v ten istý deň ísť večer domov?

Zodpovedané
27. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom liposukcie brucha.

Je možné podstúpiť liposukciu brucha a v ten istý deň ísť večer domov?

Je nutná 24 hodinová starostlivosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné, ak by bol zákrok dorobený v lokálnej anestézii. Čiže iba v nejakej menšej oblasti brucha.

Pri zákrokoch v celkovej anestézii nie je nevyhnutné ostať cez noc v zariadení, ani to žiaden zákon neprikazuje.

Máte to ako benefit v rámci ceny za zákrok.

V noci na vás dohliadajú zdravotné sestry, máte k dispozícii silnejšie lieky proti bolesti a ani sa nemusíte starať o stravu či domácnosť a zároveň máte k dispozícii školený personál, ktorý vás poučí o všetkých potrebných informáciách po zákroku.

Čiže 24 hodinová starostlivosť je váš benefit a vaše právo, nie povinnosť.

niektoré zákroky podľa rozsahu je možné robiť aj v takzvanej analgosedácii.

Je to anestézia na rozhraní lokálnej a celkovej.
Nie každý je na to vhodný , je potrebné to prekonzultovať s anesteziológom.

To isté platí aj pre iné zákroky a celkovej anestézii, že nie je nevyhnutné ostať cez noc v zariadení, ale je to praktické a výhodné nielen pre pacienta, ale aj pre lekára.