Je možné preplatenie labioplastiky poisťovňou?

Zodpovedané
1. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som podstúpiť labioplastiku.

Je možné preplatenie labioplastiky poisťovňou?

Som poistená v Dôvere a na stránke som sa dočítala, že preplatia určité výkony aj u nezazmluvnených lekárov. A aj zákroky, ktoré sú estetické ak lekár vypíše o čo konkrétne ide .

Stretli ste sa s tým, že by poisťovňa preplatila časť zákroku?

Keďže ide o intímnu záležitosť, v poisťovni som sa na to konkrétne nepýtala.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň.

chápem, niekoľkokrát som vypisoval aj tieto dokumenty ku preplateniu výkonu.

Je ale potrebné zdôrazniť, že suma, ktorú preplatí poisťovňa, často nedosahuje ani 30% ceny výkonu. Poisťovňa zohľadňuje cenu, ktorú preplácajú štátnym nemocniciam v konkrétnom prípade a nie cenu v cenníku výkonov konkrétneho plastického chirurga.

Niekedy nedošlo ku finančnému plneniu vôbec, ale detaily nepoznám, keďže týchto prípadov bolo málo. Vo svojej praxi momentálne ja a ani mnoho kolegov nemá záujem o zmluvný vzťah nielen kvôli nízkym platbám, ale aj nadmernej byrokracii a neistému výsledku snaženia o úhrady.

Väčšina služieb, ktoré súkromný plastický chirurg poskytuje je estetického charakteru..chápem, že v zdravotníctve máme akútny nedostatok financií a tie by mali primárne smerovať do ostatných pálčivejších odvetví ako je plastická estetická chirurgia.

Konkrétne pri labioplastike, myslím že vám gynekológ poradí aj cestu preplatenia zdravotnou poisťovňou.