Je možné vybrať naraz viac podkožných hrčiek jedným rezom?

Zodpovedané
29. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ruky mám od zápästia až do úrovne lakťov a taktiež aj nohy posiate podkožnými tukovými hrčkami.

Viackrát som bola u chirurga u nás na poliklinike a vybral mi ich maximálne 5 naraz v lokálnej anestéze. Pri každej hrčke narezal, vytiahol, vypálil a zašil. Teraz mám ruky posiate viacerými jazvičkami. Hrčky sa mi dokonca robia na zadku a som z toho zúfalá.

Vraj to je dedičné a zle sa mi ukladajú tuky.

Je možnosť naraz vybrať viac hrčiek jedným väčším rezom?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, nenapadá ma spôsob, ako by ste sa vedeli zbaviť hrčiek aspoň čiastočne bez jaziev.

Možno z drobných vpichov, ako liposukcia, ale tieto tukové hrčky svojou konzistenciou sa často nedajú odsať.

Neviem Vám poradiť k obojstrannej spokojnosti.