Je možné vybrať prsné žľazy a zväčšiť prsníky pri jednom úkone?

Zodpovedané
17. apr 2019

Dobrý deň,

nakoľko sa mi pravidelne tvoria v obidvoch prsníkoch fibroadenómy, už 3x som bola na operácii obidvoch. A mám ich zase. Mám 33 rokov a odporúčajú mi ďalšiu operáciu, aby sa vybrali. Ja zvažujem, že by som si dala vybrať prsné žľazy. A zároveň by som postúpila operáciu zväčšenia prsníkov.

Odporučili by ste mi riešiť môj problém takýmto spôsobom?

Je možné vykonať oba úkony pri jednej operácii?

Ďakujem veľmi pekne

Dobrý deň,

operácia profylaktická mastektómia sa vykonáva u žien s onkologickým nálezom a vysokou pravdepodobnosťou ďalšieho nálezu, napríklad pri pozitívnom genetickom vyšetrení.

Určite by som to neodporúčal ako výkon na zbavenie sa fibroadenómov. Esteticky prsia po takom výkone ani s použitím implantátov nevyzerajú často tak ako si to ženy predstavujú.

Ak ale gynekológ - onkológ vo Vašom prípade určí takýto výkon ako potrebný, dá sa to urobiť v rámci jednej anestézie.