Je možné vykonať blefaroplastiku už pred 30. narodeninami?

Zodpovedané
14. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom blefaroplastiky.

Je možné vykonať blefaroplastiku už pred 30. narodeninami?

Môj pokles viečok je podmienený geneticky, mám taký tvar očí. A ešte sa liečim sa na sclerosis multiplex.

Je možné tento zákrok vykonať, nakoľko je len v lokálnej anestéze?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme. Stupeň ochabnutia viečok/mihalníc je podmienený geneticky a nie primárne vekom.

Operoval som aj ženy do 30 rokov ale je to výrazne menej často ako u žien nad 40 rokov.

Tým, že dnes operáciu viečok vieme dať oblasti okolo očí estetickejší, príťažlivejší vzhľad, tak tento zákrok vyhľadávajú mladšie ročníky.

Aj tu sú však limity a riziká komplikácií, ktoré je potrebné pred zákrokom zvážiť s lekárom na osobnej konzultácii. Aj typov operačných zákrokov je viac. Už to nie je "len odstrihnutie kúska kože a svalu".

Pri potrebe zachovania mladistvého vzhľadu sa už ani neodstraňuje tuk ako kedysi, pretože po pár rokoch môže chýbať. Dnes sa tuk v oblasti oka manipuluje/presúva do želaných lokalít oko očí.

Skleróza multiplex nie je absolútna ale relatívna kontraindikácia. Záleží od stupňa rozvoja a od rozsahu rozšírenia. Opýtajte sa Vášho lekára, nakoľko by vo Vašom prípade bol zákrok vhodný/rizikový.