Je možné zväčšenie pŕs, keď mám ťažšiu skoliózu?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zväčšenia pŕs, keď mám skoliózu. Manžel tvrdí, že to môže stav zhoršiť a výsledok operácie nemusí byť dobrý, že prsia môžu vyzerať rozdielne. On je však neurológ, nie plastický chirurg.

Je možné zväčšenie pŕs, keď mám ťažšiu skoliózu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

informácia o skolióze je pre správnu odpoveď nedostatočná. Pri skolióze môže byť rozdielna poloha kľúčnych kostí, rebier, tvarovanie častí hrudného koša a nezriedka aj asymetria samotných prsníkov, ich veľkosti, tvaru, umiestnenia na hrudníku.

Všetky vymenované stavy sa riešia často iným spôsobom niekdy zásadne mení postupnosť aj požiadavka a očakávania pacientky. To všetko treba zohľadniť.

Na 90% je stav po operácii u skúseného plastického chirurga lepší v nejednom smere. Ak je požiadavka na úplné korigovanie asymetrie a očakávania príliš vysoké, môže sa stav hodnotiť subjektívne aj ako nevyhovujúci.

Na konzultáciu určite choďte spolu s Vašim manželom, je potrebné byť pred operáciou, ale hlavne po nej v prostredí ktoré Vás podporuje.