Je možný tejping jazvy po mastopexii?

Zodpovedané
29. nov 2023

Dobrý deň,

čítala som, že odporúčate tejping jazvy.

Je možný tejping jazvy po mastopexii?

Máte na mysli obyčajné pásky, ktoré sa dávajú po operácii?

Tie sa následne môžu preliepať a ponechať?

Nie je potrebné ich vymienať a dezenfikovať jazvy?

Po operácii pri vklade som mala silikónové a za mňna hlúposť. Neustálym zhadzovaním raz denne sa jazva podľa mňa dráždila.

A ďalšia otázka.

Ako je myslená fyzická aktivita po mastopexii?

Keď som endermoterapeut, ktorý ťahá vlastne hlavicu po tom overale, tak môžem ísť do práce po cca 2 týždňoch?

Neroztiahnu sa tlakom jazvy?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi Vás nepoteším. Postup starostlivosti o jazvy je individuálny podľa techniky šitia, druhu operácie, kvality kože a nie vždy rovnaký postup pomáha.

Sledujte pokyny chirurga, pre ktorého ste sa rozhodli. Ja odporúčam tejping hypoalergennou neelastickou páskou. Ale tiež nie vždy a u každého.

Ak Vaša práca nie je namáhava tak, že by ste sa zadýchali a spotili. Myslím, že po dvoch týždňoch by nemal byť problém s hojením.