Je nutné vykonať labioplastiku v celkovej anestéze?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať bližšie o labioplastike.

Je nutné labioplastiku vykonať v celkovej anestéze, alebo postačuje len lokálna?

Ďakujem

Dobrý deň,

labioplastika patrí ku zákrokom v intímnej oblasti a to určite nikomu nie je príjemné.

Z pohľadu bolestivosti zákrok nie je bolestivý po adekvátnej lokálnej anestézii.
Je zvykom ešte pred injekciou znecitliviť sliznicu lokálnou aplikáciou anestetika v sprejovej alebo krémovej forme. Potom aj injekcia lokálnej anetézie je znesiteľná.

Labioplastiku na našom pracovisku vykonávame relatívne často a niečo viac ako polovica prípadov je práve v lokálnej anestézii.
Do celkovej anestézie ideme väčšinou v prípade kombinácie zákrokov aj z inej oblasti.

Záleží od preferencie pacientky, finančnej a tiež požadovaný komfort.