Je pálivé pichanie v prsníku rok po augmentácii v poriadku?

Zodpovedané
4. aug 2019

Dobrý deň,

som rok po augmentácii a z ničoho nič pociťujem pálivé pichanie v jednom prsníku. Nie je to žiadna nevydržateľná bolesť, akurát je to nepríjemné.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

často sa stretávame so zovšeobecňovaným alibistickým postojom, že za prejavy rôznych príznakov po operácii zväčšenia prsníkov sú zodpvedné implantáty.

V medicíne sa snažíme pri všeobecných príznakoch najskôr vylúčiť príčiny ohrozujúce život alebo zdravie. Otázkami a špecialnymi vyšetreniami podstupne vylučujeme závažné, i keď zdriedkavé príčiny.

Preto moja odpoveď: " Pichanie v prsníku je aj 12 mesiacov po vložení bežné najmä po záťaži a nie je dôvodom na obavy ani potreba prísť do ambulancie osobne." by pravdepodobne bola správna na 90% prípadov.

Ale Tých 10% má núti odpovedať takto:
Rozhodne netreba robiť paniku, ak ste začali s novou aktivitou (behanie, posilňovanie rúk) ale najvhodnejšie by bolo kontaktovať:

1. Svojho obvodného lekára pri prítomnosti ďalších ťažkostí v zmysle nadmernej únavy, teplôt, sťaženého dýchania, bolestí iných častí tela.

2. Plastického chirurga, alebo gynekológa ak sú ťažkosti spojené s oboma prsiami, závislé od menštruačného cyklu a/alebo ste si nahmatali hrčku v prsníku.

Pri ťažkostiach nejasného pôvodu je vždy vhodné zobrazovacie vyšetrenie prsníkov USG, MRI.

Nechcel som Vás vystrašiť, ale z dôvodov ako vzdialenosť, neviem o Vás viac informácií, tak neviem poradiť konkrétnejšie a ani zbaviť Vás obáv.