Je prasknutie implantátu bolestivé?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som Vás požiadala o pomoc. Pri cvičení s vlastnou váhou (dipy) som zacítila, že sa mi niečo stalo v prsníku a od toho momentu ma bolí prsník aj hrudník. Žiadna podliatina, ani opuch som nepostrehla. Nemám ani zmenu tvaru, avšak bolesť neustupuje. Neviem na koho sa mám obrátiť, pretože neviem, či bude problém so svalom alebo o problém s implantátom (prasknutie).

Je prasknutie implantátu bolestivé?

Implantát mám čiastočne pod svalom.

Môže ísť o skôr o sval (natrhnutie, natiahnutie), alebo ide o prasknutie implantátu?

Ďakujem

Dobrý deň,

to sa na diaľku nedá povedať. Implantát po jeho prasknutí ani nebolí. Dokonca sa nejaký čas ani nemusí vôbec prejavovať a nález na sono prsníkov je úplne náhodný.
Dokonca sú aj prípady, kedy sa podozrenie na prasknutie implantátu pri operácii nepotvrdí a aj naopak.

Ak máte s prsníkom ťažkosti, ktoré spontánne nezmiznú behom pár dní, odporúčam absolvovať sono prsníkov. Tam sa ukáže, či nie je tkanivo okolo implantátov porušené, či nedošlu ku krvácaniu v okolí implantátov alebo svalu.

Obrátiť sa môžete na gynekológa, chirurga aj plastického chirurga. Vystavia Vám žiadanku na sono USG vyšetrenie prsníkov, kde sa ukáže rozsah problému. Modrina sa môže objaviť až po pár dňoch alebo vôbec.

Ak sono nič nepreukáže, tak je možné, že bolesť ustúpi sama. Môže to trvať niekoľko týždňov.