Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je pravda, že vlnenie vzniká najčastejšie u plochých žien, keď si dajú implantáty?

Zodpovedané
30. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom veľkosti pŕs.

Je pravda, že vlnenie vzniká najčastejšie u plochých žien, keď si dajú implantáty?

Alebo sa to častejšie vyskytuje vtedy, keď si dá žena napríklad 500 ml implantáty?

Ďakujem

Dobrý deň.

Vlnenie je prirodzený stav mäkkých a poddajných implantátov najmä v predklone s uvoľnenými tkanivami. Akurát, to vlnenie nie je viditeľné v prípade hrubšej vrstvy tkanív nad implantátom.
Ak je implantát "napnutý" napríklad napnutím svalu alebo v polohe ležmo., tak vlnenie "zmizne".

Chudé ženy, presnejšie s tenkou vrstvou tkanív medzi kožou a implantátmi, majú vyššiu pravdepodobnosť, že vlnenie bude viditeľné napríklad v ľahkom predklone s bikiny plavkách.

Aj samotná veľkosť implantátov ovplyvní viditeľnosť implantátov. Záleží ale na pomere veľkosti hrudníka a zvolených implantátov. Napríklad u drobnej ženy sa môže vlniť 300 ml ale u silnejšej postavy ani 450 ml nemusí.

Vždy máme možnosť operačným postupom alebo voľbou špeciálnych typov silikónových implantátov toto riziko znížiť. Vždy je to niečo za niečo. Pi týchto tvrdších implantátoch strácame mäkkosť a prirodzenosť na dotyk. Vhodné to je napríklad pri fotomodelingu.

Aj vzniknuté vlnenie vieme riešiť napríklad doplnením objemu fat-graftingom v inkriminovanej oblasti alebo pozitívny efekt má aj mastopexia/modelácia prsníkov.

Vlnenie nie je zdravotná komplikácia. Je to prirodzený efekt, aj keď nie vždy tolerovaný, mäkkých implantátov v určitých prípadoch.

Aj po rokoch sa môže vlnenie objaviť, hoci ho po operácii nemala, napríklad ak sa prsná žľaza hormonálnym procesom zmenší alebo žena stratí tuk na prsiach.