Je pred úpravou horných viečok potrebné predoperačné vyšetrenie?

Zodpovedané
27. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Je pred úpravou horných viečok potrebné predoperačné vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od konkrétneho chirurga.

Ja preferujem testy krvi v rozsahu základných parametrov biochémie a krvného obrazu, plus je dôležitá hemokoagulácia zrážacia funkcia krvi. Vyšetrujú sa aj prenosné infekčné ochorenia.

Vyšetrenia sú potrebné hlavne pre Vašu ochranu, aby sme predvídali možné komplikácie, ktoré by mohli nastať napríklad pri zvýšenej krvácavosti.

Pri horných viečkach je pri zvýšenom krvácaní extrémne zriedkavé riziko slepoty.