Je rez cez pazuchu náročnejší ako rez pod prsiami?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na rez cez pazuchu.

Je to pre Vás náročnejšie ako rez pod prsiami?

Všimla som si,že častejšie operujete z podprsnej ryhy (rez pod prsiami). Viac sa mi to páči, keď je to robené cez pazuchu. Menej to vidno.

Nastávajú nejaké komplikácie, keď sa implantáty vkladajú cez pazuchu?

Je riziko, že prsia nebudú pekne uložené?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

práve že postup s jazvou v podpazuší je pre mňa jednoduchší, asi o 30% rýchlejší.

Jazvy pre ten istý implantát vložený z podpazušia musia byť asi o 30% dlhšie ako tie z podprsníkovej ryhy. U niekoho sú nenápadné, u inej viditeľné.

Otázka na jasnovidca a na to aký typ oblečenia preferujete. Či podpazušie býva odhalené.

Ponúkam pri konzultácii všetky 3 spôsoby vkladania implantátov (podpazušie, podprsníková ryha, okolo dvorca) a vysvetlím konkrétne výhody a nevýhody jazvy v danej lokalite.

Je pravdou že v minulosti som postup cez podpazušie používal omnoho častejšie ako v dnešných časoch. Je to spôsobené aj požiadavkami žien na symetriu, tvar prsníkov, rekonvalescenciu atď.

Asi najzriedkavejšie používam postup okolo dvorcov.

To aká jazva je najkrajšia a najlepší postup je príčinou hádok chirurgov v odborných kruhoch aj dnes. Každý má svoju skúsenosť a pohľad. "Najbojovnejší" sú chirurgovia, ktorí používajú len 1 metódu. Tí čo používajú všetky 3 metódy, sa snažia "ušiť" postup ideálne pre Vaše očakávania a možnosti.

Zámerne nerozpisujem všetky výhody a nevýhody, bolo by to na niekoľko strán a veľa argumentov si navzájom odporuje.

Vyberte si chirurga, ktorému najviac dôverujete a budete mat pocit po konzultácii, že Vám naozaj rozumie.