Je u mňa možná úprava prsníkov, keď som podstúpila odstránenie cysty?

Zodpovedané
26. mar 2023

Dobrý deň,

v roku 2019 som mala operáciu - odstránenie cysty z ľavého prsníka. Ten prsník sa mi omnoho zmenšil a mám odumretý prsný sval, lebo som prekonala viacnásobný zápal. Cca rok je v pokoji.

Je v tomto prípade možná plastická operácia?

Mám na mysli zväčšenie prsníkov s implantátmi a plus úprava.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výrazných asymetriách je potrebné aj urobiť modeláciu prsníkov. Niekedy samotný implantát nestačí. Posúdiť to treba osobne.

Zmeny zápalom a odumretím svalu môžu byť tak výrazné, že úplná symetria sa nebude dať dosiahnuť.

Podľa toho čo píšete, ste si vytrpeli dosť a nerád by som živil falošnú nádej na dokonalý výsledok.

Rok v kľude by mal byť dostatočný čas.

Vhodné by bolo doplniť aktuálne sono vyšetrenie prsníkov, ak sa rozhodnete ísť na osobnú konzultáciu.