Je v poriadku bolesť v pravej ruke mesiac po augmentácii?

Zodpovedané
16. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je v poriadku bolesť v pravej ruke mesiac po augmentácii?

Bolesť by som skôr prirovnala k takej svalovici plus jemné tŕpnutie ruky.

Ďakujem

Dobrý deň,

podobné pocity sú relatívne bežné do 3 mesiacov od operácie. Pri výraznejších zákrokoch ako kombinované modelácie s implantátmi, alebo pri väčších implantátoch alebo asymetriách bývajú podobné obtiaže aj rok.

Súvisí to s dráždením nervov, napínaním tkanív pri procese hojenia a usádzaním implantátov svoju váhou do nižšej polohy.

Vyžarovanie do ruky je spôsobené zmenami v oblasti podpazušia, pretože tým smerom sa upína na ramennú kosť veľký prsný sval, pod ktorým je vložený implantát.