Je v poriadku necitlivosť kože nad obočím?

Zodpovedané
17. apr 2023

Dobrý deň,

mal som autohaváriu a rozťal som si obočie. Vyšiel mi taký trojuholník centimetrový a odstával, preto mi ho zašili. Ostala mi malá jazva a svetlejšie bodky.

Teraz mám od obočia dozadu hlavy ako keby nerv, ktorý začína tesne nad obočím a od stredu hlavy, tak dva cm až dozadu tak 10 cm. Je ho stále cítiť. Ide o jemnú pálivú bolesť. Keď riadne žmurknem, tak hneď.

Už 10 mesiacov prešlo od zošitia.

Mám ešte čakať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne máte ranu a vzniknutá jazva tlačí v oblasti priebehu nervu. Aj samotný nerv bol asi poškodený (supraorbitalis). Nervové vlákna sa regenerujú dlhší čas. Niekedy aj viac ako rok. Obnova citlivosti alebo bolestivosť môže ostať aj trvalo.

Regenerácii môžete pomocť napríklad vitamínmi skupiny B a tiež stimuláciou. Niekedy sa používa aj terapia magnetom, mobilizácia jazvy masírovaním...

Chirurgicky by sa dalo stavu pomôcť tak, že by sa príslušný nerv uvoľnil z jazvy v okolí. Po zákroku môže vzniknúť jazva, ktorá bude ešte horšia.

Tiež je možnosť nerv úplne prerušiť. Tým sa vyrieši bolestivosť, ale celá oblasť by bola necitlivá už trvalo.