Je v poriadku zhoršené dýchanie po rhinoplastike?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

som po rhinoplastike od 14.6.2022, ale ťažko sa mi dýcha. Počas dňa si veľmi pomáham ústami a večer mám nos upchatý, aj ráno po zobudení.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

upchatý nos nie je úplne v poriadku bez ohľadu na to, či stav vznikol po alebo pred operáciou. A ani bez ohľadu na to, či bol spôsobený operáciou, alebo vznikol nezávisle od nej v tom istom období.

Sťažené dýchanie ráno a večer je prejavom opuchu sliznice.

Odporúčam absolvovať kontrolu u chirurga, ktorý Vás operoval.

Či sa niečo neposunulo a tiež u špecialistu ORL ohľadom prekážok v "hĺbke" nosa (polypy, prepážka, sliznica pri chronickom zápale dutín atď..)