Je v poriadku zvýšená teplota po augmentácii?

Zodpovedané
10. apr 2021

Dobrý deň,

som piaty deň po augmentácii a večer mi vyskočila zvýšená teplota.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

samotná zvýšená teplota do 38 st C bez iných príznakov býva relatívne častá prvých pár dní po operácii v celkovej anestézii.

Zvýšenú pozornosť treba venovať teplote nad 38 ak sú aj pridružené ťažkosti ( výrazná bolesť, pichanie, pálenie, pulzovanie v rane a podobne).

Vždy je najlepšie kontaktovať svojho operatéra/kliniku priamo, pretože vedia najlepšie východzí stav a priebeh operácie, či možno očakávať niektoré komplikácie.