Je vek 33 rokov ešte skoro na blefaroplastiku?

Zodpovedané
6. dec 2023

Dobrý deň,

mám 33 rokov a geneticky dané poklesnuté viečka. Na pravom oku je to výraznejšie. Pôsobím unavene a smutne, preto rozmýšľam nad ich plastikou.

Som vhodný kandidát z Vášho pohľadu?

Dochádza pri viečkach k ich opätovnému výraznému poklesnutiu po plastike (napríklad v horizonte 10 - 15 rokov)?

Ďakujem

Dobrý deň

máte anatomicky podmienenú asymetriu s vplyvom na výraz. Chápem Vaše psychologické aspekty nespokojnosti. Podobné prípady sa riešia často s dobrým efekktom.

Najmä vľavo máte výraznú "A" deformitu, ktorá sa dá podstatne zlepšiť operačne. Rovnako mierne podvihnutie obočia na ľavej strane zlepší symetriu aj výraz.

Kompromis v tomto prípade je zrejme dlhšie ako rok viditeľná jazva. Máte hladký typ pokožky bez nerovností, v ktorom jazva až tak nezanikne ako pri "starších ročníkoch".

Žiadna operácia nezastaví zmeny vplyvom starnutia alebo zmien hmotnosti.

Ale odstránené tkanivá sa už nevrátia a operačný efekt je nevratný. Ale niekedy po rokoch sa Vám môže zdať, že tvár alebo oči potrebujú "refresh." V takých prípadoch je samozrejme operácia možná. Závsí od stavu.