Je vhodné riešiť chirurgické odstránenie znamienok pred augmentáciou?

Zodpovedané
20. feb 2022

Dobrý deň,

na prsiach mám takého znamienka a chcela by som podstúpiť augmentáciu.

Je vhodné riešiť chirurgické odstránenie takýchto znamienok?

Odporúčate takéto znamienka vybrať pred alebo po operácii?

Nebudú mať jazvy po odstránení vplyv na celkový estetický výsledok augmentácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

neodporúčame zásah do kože prsníka cca 3 mesiace pred a ani po plánovanej operácii.
Najmä čo sa jedná oblastí, ktoré budú po operácii pod ťahom.

Výnimka je, ak sú znamienka kožným lekárom vyhlásené sa vysoko rizikové, vtedy estetická stránka je na druhom mieste.

Podľa foto neviem posúdiť, na ktorej časti prsníka sa znamienka nachádzajú.
Rizikovosť by mal posúdiť kožný lekár.

V prípade estetického prístup je vhodnejšie najskôr vyriešiť znamienka a počkať kým jazva nevybledne. To ale môže trvať aj niekoľko mesiacov.