Kedy je labioplastika hradená zdravotnou poisťovňou?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom labioplastiky. Už dlhšie rozmýšľam, že by som zákrok podstúpila. Po prvom pôrode som sa možno až príliš sledovala a zdalo sa mi, že je problém ešte výraznejší ako predtým. Momentálne mám 3 týždne pred termínom druhého pôrodu. Ďalšie deti už neplánujem, veľmi reálne nad zákrokom uvažujem.

Je možné, aby časť zákroku uhradila zdravotná poisťovňa?

Sú nejaké indikácie, vďaka ktorým by poisťovňa prispela?

Výrazné problémy s tým nemám. Akurát mávam často podráždené veľké pysky ohanbia a aj pri bežnom nachladnutí sa mi tvoria drobné ranky a trhliny.

Skôr je to však pre môj dobrý pocit.

Ako taký zákrok prebieha?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zákrok labioplastika sa vykonáva väčinou v lolálnej anestézii alebo v celkovej v kombinácii s iným zákrokom. Ale je aj možnosť absolvovať ho samostatne v celkovej anestézii.

Existuje viacero techník.

Ja preferujem záchovnú techniku, pri ktorej sa malé pysky neodstraňujú, ale spevnia tým, že sa odstráni len povrchová časť sliznice a zachová sa vnútorný objem.

Tým sa chráni zachovanie citlivosti a prekrvenia, zlepší sa uzatvorenie pošvového vchodu, ktorý sa tým aj mierne zúži.

Načasovanie po pôrode by malo byť najskôr o 6 mesiacov, optimálne aj 12.

Ůhrada zdravotnou poisťovňou v našej súkromnej praxi nie je.

Je možné, že táto možnosť bude v štátnych zariadeniach gynekológie. Opýtajte sa na túto možnosť svojho gynekológa.