Kedy je najlepší čas na korekciu jazvy, ktorá mi ostala po uhryznutí psom?

Zodpovedané
6. dec 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom korekcie jazvy. Mám ju asi 2 cm od pier k nosu. Ostala mi po uhryznutí psom, bola zošívaná.

Kedy je najlepší čas na korekciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo všeobecnosti považujeme stav jazvy vhodný na chirurgickú intervenciu, keď už je bledá a ustálená. To býva po 12 mesiacoch v prípade nekomplikovaného hojenia.

Začíname menej invazívnymi metódami podľa očakávaného výsledku. Kompresia, kortikoidy, laser, alebo aj chirurgické postupy.

Jazva určite nezmizne a dočasne môže dokonca vyzerať horšie ako pred zákrokom. Niekedy aj rok. Dôležité je, aké máte očakávania od výsledku, či operácia je vôbec vhodná.