Kedy je najvhodnejší vek na plastiku uší u detičiek?

Zodpovedané
15. dec 2020

Dobrý večer,

dcérka má 5 rokov a v septembri nastupuje do školy.

Kedy je najvhodnejší vek na plastiku uší u detičiek?

Ďakujem

Dobrý deň,

túto otázku sme už riešili v poradni.

Deti sa dajú v celkovej anestézii operovať od útleho veku. Osobne pre operáciu odstávajúcich uší celkovú anestéziu považujem za zbytočnú ak dieťa vie absolvovať zákrok v lokálnej anestézii.
Podľa našich skúseností, dieťa je psychicky vyzrelé a schopné zvládnuť a spolupracovať pri zákroku cca od 7 rokov. Záleží od povahy.

Tiež sú rôzne pracoviská a tímy zvyknuté "pracovať" s deťmi.

Vyberte si chirurga a opýtajte sa na jeho názor pri jeho skúsenostiach.

Ja odporúčam túto operáciu u detí, ak si ju vyžiadajú samé a nie ak je to vôľa ich rodičov.
Zvyčajne po 7-8 roku života.