Kedy môžem očakávať zmäknutie pŕs po augmentácii?

Zodpovedané
17. apr 2024

Dobrý deň,

som 10 dní po vklade a prsia sú ako dva kamene. Viem, že je ešte príliš skoro.

Kedy budú mäkké a pohyblivé a budem mať pocit, že už sú prirodzenou súčasťou mňa?

Kedy ustúpi opuch a presunie sa ten objem z horného pólu do dolného?

Ďakujem

Dobrý deň,

správne píšete, že je ešte príliš skoro od operácie na posúdenie výsledku.

Väčšina žien tvrdí, že prestane implantáty vnímať ako cudzí predmet po 3 až 12 mesiacoch od operácie.

Po 3 mesiacoch býva stav na 90% finálny. Súvisí to s prirodzenými pochodmi hojenia tkanív.
Prsia sú tým mäkšie, čím je väčší vlastný základ. Tiež záleží od typu a povrchu implantátov. Všeobecne platí, že mäkšie implantáty sú okrúhle a s hladkým povrchom.