Kedy môžem začať cvičiť po rhinoplastike?

Zodpovedané
10. júl 2021

Dobrý deň,

absolvovala som rhinoplastiku.

Kedy môžem začať cvičiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

operácia nosa nie je len jeden zákrok. Je to viacero rôznych techník postupov a rozsah môže byť od minimálneho zásahu do mäkkých tkanív až po naozaj rozsiahle operácie s použitím chrupavkových transplantátov, kedy opuchy bývajú aj dlhšie ako 12 mesiacov a príliš skoré cvičenie by mohlo spôsobiť posunutie týchto štepov.

Odpoviem Vám len, že je potrebné počúvať svojho chirurga, ktorý vám odporučí záťaž postupne podľa Vašej operácie a pooperačnému priebehu hojenia.