Kedy odporúčate úpravu pŕs po skončení dojčenia?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom úpravy prsníkov. Kojiť som prestala pred mesiacom a počula som aj to, že prsia sa čiastočne upravia aj časom.

Je potrebné radšej počkať, alebo to nie je pravda?

Je vhodné podstúpiť úpravu až po plánovanom chudnutí?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite je potrebné počkať až do štádia, kedy budete vnímať, že prsia sa už nemenia. Vyhneme sa tak problémom, ktoré by mohli vzniknúť tým, že by zmeny pokračovali po operácii.

Konkrétne časové obdobie od skončenia dojčenia je individuálne. Ak žena už v posledný deň kojenia nemá takmer žiadne prsia a koža jej neochabla je možné operovať skôr ako u ženy s svojimi relatívne veľkými prsiami.

To sa týka aj zmenšenia/modelácie aj vloženia implantátov.

Pri modelácii/podvihnutí pŕs využívame len vlastné tkanivo prsníka. Čiže je ideálne operovať v čase po schudnutí, kedy je ho najmenej a vieme prsník relatívne dobre tvarovať bez rizika roztiahnutia jaziev.

Čím je prsník väčší, tým viac pôsobí gravitácia a opuch prsníka je tiež výraznejší, čo sú negatívne faktory pre hojenie jaziev.

A tie chceme mať na modelovaných prsiach čo najmenej nápadné.