Kedy po prekonaní Covidu-19 môžem absolvovať aplikáciu kyseliny hyalurónovej?

Zodpovedané
26. mar 2022

Dobrý deň,

chcem si dať aplikovať kyselinu hyalurónovú, ale prekonala som Covid-19.

Je potrebné dodržať nejaký odstup od prekonania choroby až po operáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa nemýlim, nie sú mi známe špeciálne postupy pre aplikáciu výplní po prekonaní Covid-19.

Postupoval by som rovnako ako v iných prípadoch nejakého zápalového ochorenia.
Pri ľahkom priebehu by som od vymiznutia príznakov/uzdravenia počkal aspoň 3 týždne.
Po ťažšom priebehu aspoň 6 týždňov.

V prípade ak máte príznaky "dlhého kovidu", poradil by som sa s lekárom, ale nešiel by som do zbytočného rizika.

Reakcia imunity je individuálna. Nemusí sa prihodiť nič, alebo môžete reagovať výraznými opuchmi a tvorbou "hrčiek". V lepšom prípade zrýchlenie vstrebávania materiálu výplne.