Kedy po ukončení dojčenia je správny čas na konzultáciu ohľadom úpravy pŕs?

Zodpovedané
10. sep 2023

Dobrý deň,

hneď na začiatku by som Vám chcela povedať, že som vďačná, že nám ženám vraciate sebavedomie. Človek by si predtým nebol myslel, že aká dôležitá je Vaša profesia.

Momentálne ešte dojčím 7-mesačnú dcéru. Keď som ukončila dojčenie prvej dcéry, tak cca rok po ukončení sa mi prsia vyplnili tukom. Zrazu neboli prázdne. Ostali mi však skoro úplne dole bradavky a veľké dvorce. Čiže ovisnuté a predsa na pohmat plné.

Kedy po skončení dojčenia druhej dcérky má zmysel ísť na konzultáciu?

Malo by to byť až rok po ukončení dojčenia?

A druhý problém. V ľavom prsníku mám už 8 rokov maličký fibroadenóm.

Bude to problém pri operácií?

Má zmysel poslať Vám fotku terajšieho stavu?

Chcem vedieť, či sa dá urobiť len modelácia, alebo treba aj silikóny.

V akom časovom predstihu je potrebné rezervovať si u Vás termín?

Ak by som po operácií náhodou otehotnela ešte niekedy, tak by som chcela dojčiť.

Viete to tak urobiť, aby táto funkcia ostala zachovaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za milé slová. Potešili ma 🙂

Otázke opätovného dojčenia som sa podrobnejšie venoval asi 3-4 otázky dozadu. Aby som sa neopakoval, hoďte očkom tam 🙂

Váš problém je častý a vôbec nie neriešiteľný.

Dojčenie hormonálne, ale aj zmenami hmotnosti po skončení sa stabilizujú cca 6 mesiacov. V tom čase je už tvar pŕs a ich objem viac menej finálny a vieme sa rozhodnúť na konkrétnom postupe. Dovtedy nemá veľmi zmysel ani konzultácia. Len informačne ohľadom možností.

Pri modelácii vieme zmeniť tvar prsíkov zásadne, dvihnúť polohu dvorcov a tiež upraviť ich veľkosť a symetriu.

Vložením implantátov dopĺňame chýbajúci objem a mierne meníme tvar.

Fibroadenómy alebo cysty a rôzne hrčky je potrebné poriadne nechať pozrieť po skončení dojčenia. Ak by sa nejaké zdali podozrivé, odporúčame riešiť ich najskôr v štátnych zariadeniach a až následne do "vyriešených zdravých" prsníkov zasahovať esteticky.