Kedy po ukončení dojčenia je vhodné absolvovať zväčšenie prsníkov?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

rada by som podstúpila zväčšenie prsníkov.

Kedy po ukončení dojčenia je vhodné tento zákrok absolvovať?

Kde momentálne sídlite?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúča sa konzultáciu absolvovať až v čase, keď máte finálnu postavu a prsia sa už vplyvom dojčenia nemenia. Býva to cca 6 mesiacov od skončenia dojčenia. Ale ak sú prsia s nulovým základom, bez ochabnutia nadbytočnej kože, tak je to možné samozrejme aj skôr.

Aktuálne operujeme v celkovej anestézii v súkromnej klinike vo Zvolene.

Niekedy po skočení dojčenia dôjde ku výraznému ochabnutiu aj asymetrii prsníkov. Vtedy je potrebné okrem vloženia implantátov aj odstrániť nadbytočnú kožu, zmenšiť a dvihnúť dvorce. To sa volá mastopexia/modelácia.

Všetky alternatívy a možnosti by sa mali prebrať na osobnej konzulltácii. Každý máme iný vstupný stav a iné očakávania.

Neexistuje ideálny postup, ktorý by bol vhodný pre každého.