Kedy sa dá napraviť zlomený nos u dieťaťa?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý deň,

moja 10 ročná dcéra mala ako trojročná úraz, pri ktorom sa jej zlomil nos. Nekrvácala, neplakala. Až zrazu som jej našla v nošteku opuch. Mysleli sme, že je to polyp. Nemala vôbec krivý nos, nič nebolo vidno, len ten opuch v nose.

Chirurg už jej nos nestihol napraviť, už sa nedalo. Ubehlo pár rokov. Čím je staršia, tak je vidno krivý noštek a zle sa jej dýcha.

Kedy by sa to dalo napraviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažkosti s dýchaním v prvom rade u detí riešia ORL špecialisti. Estetické operácie nosa by mali byť až po ukončení rastu nosa najskôr po 18 roku života.

Osobne si myslím, že zlomenina kostenej časti nosa Vašej dcéry by nemala mať zásadný vplyv na ťažkosti s dýchaním. Skôr predpokladám kombináciu príčin s vybočenou prepážkou a reakciou slizníc.

Určite Vám poradí ORL detský špecialista.