Kedy sa odporúča operácia padnutých viečok?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

mám 37 rokov a začínajú mi vidieť padnuté viečka.

Kedy sa odporúča operácia padnutých viečok?

Ďakujem

Dobrý deň,

vekovo to nie je ohraničené. Záleží aké máte očakávania a či ich dokáže chirurgicky plastický chirurg aj naplniť.

Na to je potrebná osobná konzultácia, odporúčam aj viacero chirurgov.

Každý má svoje hranice, čo vie dosiahnuť a do akého rizika je ochotný ísť pri operácii.

Viečka sa dajú operovať aj u mladých ľudí. A to napríklad pri veľkej asymetrii alebo geneticky podmienenom neestetickom tvare viečok. Inokedy ani vo vysoko veku operácia nestojí za riziko.