Kedy sa začína prejavovať symmastia?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

som krátko po operácií (necelé 2 týždne). Trápi ma veľká bolesť medzi prsníkmi v spodnej časti. Koža je tam na rozdiel od zvyšku hrudnej kosti aj napnutá a nadvihnutá (cca 1 cm). Začínam sa obávať, či sa pri operácií nemohlo niečo poškodiť, kedže okolie je v poriadku, bezbolestné a tento 1 cm ma doslova pralyzuje.

Kedy sa začína prejavovať symmastia?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa foto to na symmastiu nevyzerá.

Niekedy aj pri správne vykonanej operácii sa tkanivá môžu uvoľniť a najmä vačšie implantáty sa môžu dostať cez stredovú čiaru a vytvárať stav pravej alebo falošnej symmastie.
Na riziko symmastie upozorňujeme pred operáciou. Niekedy jediný spôsob ako ju odstrániť je nemať žiadne implantáty.

Ale podľa foto to nie je aktuálne Váš prípad.

Potrebuje to čas cca 3 mesiace od operácie a aj bolesti určite do vtedy ustúpia. Ste stále krátky čas od operácie. To že Vás v to mieste niečo silno bolí, je skôr prejav, že je tam tkanivo, cieva, nerv, ktorý bráni pohybu implantátu viac na stred.