Koľko stojí narovnanie kosti a ako dlho trvá proces hojenia?

Zodpovedané
2. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom operácie nosa. Od ranného detstva mám zlomený nos.

Koľko stojí narovnanie kosti a ako dlho trvá proces hojenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Vašej otázke je ešte potrebné vedieť či zlomenina nosa spôsobila zakrivenie, ktoré vám prekáža esteticky a nemáte problém s dýchaním. Alebo je hlavný problém sťažené dýchanie a esteticky vám to neprekáža prípadne kombinácia oboch.

V prípade len estetického problému je vhodné navštíviť viacerých plastických chirurgov a osobne prejednať predstavy a očakávania zmien po operácii. V cenníkoch hľadajte celková operácia nosa, resp. rhinoplastika. V prípade funkčného problému je na mieste navštíviť ORL lekára a v tomto prípade zákrok uhrádza poisťovňa vo väčšine prípadov.

Ak je problém kombinovaný, podľa rozsahu posškodenia by sa mal vyjadriť aj jeden aj druh špecialista ale konečné rozhodnutie pre operáciu a operatéra urobíte stále vy.

Hojenie v zmysle modrín može trvať cca 2-3 týždne ale opúchať nos v malej miere môže aj mnoho mesiacov. Záleží to od typu pokožky, rozsahu operačného výkonu a priebehu hojenia. Opuchy ale nie sú tak výrazné aby okolie na seba vo veľkej miere upozorňovali.