Koľko stojí zmenšenie prsníkov?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

viem, že presná cena zákroku týkajúca sa zmenšenia prsníkov sa zrejme nedá určiť všeobecne, ale zaujímala by ma aspoň orientačne.

Koľko približne zaplatím, ak by som si chcela dať zmenšiť prsia?

Ďakujem

Dobrý deň,

práveže naopak. Pri zmenšení prsníkov viete cenu zákroku celkom presne na rozdiel od augmentácie pomocou implantátov, lebo ich cena sa mení v závislosti od značky a typu implantátov. Ale cena ostatných úkonov je stanovená v cenníku.
Niektoré kliniky odlišujú rôznou cenou aj dĺžku celkovej anestézie.

Ceny nájdete v cenníkoch jednotlivých kliník pod položkou zmenšenine prsníkov, redukčná mammaplastika, alebo pod názvom modelácia, mastopexia.

V princípe sa modelácia prsníkov od zmenšenia odlišuje len tým, že sa odstraňuje nielen koža, ale aj vnútorný objem prsníkov. No ostatná manipulácia s tkanivami je podobná, rovnako ako dĺžka operačného výkonu je veľmi podobná.

Pozor si dajte na vymenovanie všetkých nákladov v cenníku.

Niektoré zariadenia samostatne pripočítavajú k cene operácie aj cenu anestézie, lôžka, niekedy liekov, kontrol, preväzov. Rôzna môže byť reklamačná politika, v akom rozsahu sa platia prípadné ďalšie zákroky pri komplikáciách...