Mám problém s implantátmi?

Zodpovedané
17. aug 2022

Dobrý deň

mám otázku ohľadom implantátov ES 350 ml rez cez pazuchu, ktoré mám vložené cca pred 10. rokmi. Problém som si všimla už cca pred 2 rokmi. Keď ležím na boku na ľavej strane, tak pravý prsník sa mi ako keby rozleje. Dosť to ťahá počas spánku. Ak si ľahnem na pravú stranu, tak ľavý prsník pekne stojí a nezmení svoj tvar.

Posledný rok používam cez noc pooperačnú podprsenku. Keď som v stoji, tak prsia sú pekne súmerné. Žiadna bolesť.

Je to nejaký problém s implantátom, alebo je to len estetický problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

či je implantát v poriadku, alebo je poškodený, to vie najlepšie ukátať sono prsníkov.
Ten stav "utekania" jedného implantátu do strany je často prejav uvoľneného tkaniva a dá sa to riešiť operačne. Nosenie podprsenky v tomto čase od operácie už veľmi nepomôže.

Riešenie je v tomto prípade napríklad použitie implantátov so špeciálnym povrchom Microthane, alebo podšitie a zmenšenie priestoru pre implantát. Ale pri použití jazvy pod prsiami, cez podpazušie je to technicky problém.

Ak Vám tento stav neprekáža a nezhoršuje sa, nie je potrebné to hneď riešiť. Spontánne sa to nenapraví.