Mám spadnuté prsia po pôrode. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
5. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 13.5.2019 som podstúpila zväčšenie prsníkov 440 ml Anatóm a v septembri som hneď neplánovane otehotnela. Išlo o tretie dieťa, už viac neplánujeme.

Prsia sú už také spadnuté a rozmýšľam nad úpravou, resp. celkovou výmenou.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

PS. Fotky sú priložené v ďalšej otázke, ktorá nebude zverejnená

Dobrý deň,

v otázke ste vložili svoje foto, ktoré nemôžme zverejniť pre pravidlá tohto portálu, čiže odpoveď je bez foto, ktoré ste poslali.

Prsia sú dostatočného objemu, no dvorce sú neprimerane nízko uložené.
K tomuto stavu dochádza bežne. Najčastejšie pri ochabnutí prsníkov, napríklad po schudnutí, dojčení, alebo len bežne starnutím a stratou elasticity kože.

Nie je to len vplyv samotného dojčenia, pretože prsia nemusia bezpodmienečne vždy ochabnúť. Niektoré ženy majú prsia po dojčení rovnaké alebo len menšie bez ochabnutia. Niektorým zase ostanú prsia väčšie.

Vo vašom prípade, aj keď nevidím celú postavu a podľa foto sa to ťažko hodnotí, myslím že veľkosť prsníkov je dostatočná aj ich poloha na hrudníku, dekolt je plný. Čiže najvhodnejšie riešenie je modelácia prsníkov s jazvou nevyhnutné okolo dvorcov a veľmi pravdepodobne aj vertikálne od dvorca nadol.

Táto modelácia obnoví pekný tvar prsníka aj vyššiu polohu dvorcov, popritom sa dajú samozrejme zmenšiť.
Nevýhodou sú nové jazvy.

Samozrejme sú aj ďalšie možnosti, ako výmena alebo odstránenie implantátov, použitie vlastného tuku s aj bez modelácie atď.

To u samozrejme záleží od Vašich očakávaní a predstáv o finálnom výsledku.