Mohol sa nos poškodiť, keď bola páska stiahnutá príliš silno?

Zodpovedané
12. sep 2021

Dobrý deň,

po 11. dňoch so sadrou som mala 4 dni prelepený nos páskou. Dnes som si to zložila a pri koreni nosa po bokoch mám otlačky pásiky ako po otlačených okuliaroch. Je to dosť viditeľné. Keď sa zložila sadra, tak to tam nebolo.

Mohol sa nos poškodiť, keď bola páska stiahnutá príliš silno?

Alebo sa to ešte dorovná?

Nemôžem ísť vôbec medzi ľudí.

Ďakujem

Dobrý deň,

to je otázka na samotného chirurga, ktorý Vás operoval. Záleží na type operácie a fixácie tkanív.

Okrem toho, ste ešte veľmi krátko od operácie. Nie úplne presne si viem predstaviť, čo máte na mysli. Či sú odtlačky hlboké, či je poškodená koža, podkožie, kosť, chrupavka..

Po operácii nosa je veľa rôznych postupov starostlivosti na základe toho, aká bola vo Vašom prípade použitá operačná technika a ako prebiehala operácia.

Rady aj dobre mienené ale nezohľadňujúce konkrétne Vašu operáciu Vám môžu uškodiť viac ako pomôcť.

Kontaktujte svojho chirurga.