Môže byť opuch nosa po operácii vo forme nemeniacich sa priehlbín?

Zodpovedané
14. sep 2021

Dobrý deň,

som 3 týždne po operácii. Pri koreni nosa mám od odlepenia pások priehlbiny na mieste, kde sa nos zužoval a sekala kosť. Samozrejme nos pracuje, je veľmi opuchnutý. Priehlbiny sú však stále rovnaké a bez zmeny.

Chirurg povedal, že ide o opuch.

Môže byť opuch vo forme nemeniacich sa priehlbín?

Viem, že je skoro na nejaké závery, ale mám strach, že sa kosť moc vysekala.

Stretli ste sa s niečím podobným?

Je šanca, že sa mi dá nos ešte do poriadku?

Ďakujem

PS. Fotku prikladám v druhej otázke - prosím nezverejňovať.

Dobrý deň

videl som foto, ktoré sa zverejňovať nebude. V mieste, kde máte priehlbiny sa nos zužuje "sekaním" kosti, ale opuch spôsobuje vyvýšeninu okolia a tým pádom je oblasť nižšie.

Opuch sa ale mení v priebehu týždňov a mesiacov, ak to tak nie je. Môže sa jednať o kolaps kostenej steny. To však často hojením kosti behom 6 - 12 mesiacov zmierni vystúpením kolabovanej steny hojením kostaného kalusu. Ten sa hojí inak ako chrupavka.

Prekonzultujte to so svojich chirurgom, určite nájdete riešenie.

Prechodne sa to dá riešiť dočasnou výplňou kyselinou hylaurónovou. Samozrejme s odstupom 12 mesiacov sa dajú robiť aj trvalé korekcie.