Môže pri úprave nastať symmastia?

Zodpovedané
25. nov 2023

Dobrý deň,

cca rok mám vložené implantáty a teraz robenú kotvovú úpravu.

Môže sa aj len pri úprave stať komplikácia symmastia?

Pred operáciou som to tak nemala. Teraz som 2 dni po a v strede mám riadne natiahnutú kožu a ako keby bez medzierky.

Máte s tým skúsenosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ste ešte veľmi skoro od operácie a približne do 3 mesiacov bude pretrvávať opuch a lymfostáza. Do tohto obdobia by som bol trpezlivý.

Videl som aj s pseudosymmastiu, čiže spojenie prsníkov anatomickou variantou voľnej kože v oblasti hrudnej kosti. A v tomto prípade neboli svaly prerušené a implantáty boli dosť ďaleko od seba.

Tento stav sa veľmi ťažko úplne vyrieši a v podstate jediná možnosť je dať menšie implantáty ďaleko od seba, prípadne zvoliť iný typ implantátov, alebo ich úplne odstrániť. Pravý typ symmastie je pri uvoľnení úponov prsných svalov a spojenie implantátov v strede nad hrudnou kosťou. Tu je podobné riešenie odstrániť implantáty a svaly nechať prirásť na pôvodné miesto.

Ale skúsený chirurg väčšinou stav odhadne dopredu a neaplikuje priveľké implantáty.
Predokladám, že aktuálny stav je u Vás spôsobený opuchom a po niekoľkých mesiacoch ustúpi.

Kontaktoval by som na Vašom mieste chirurga, či nezmeniť spôsob kompresie, obväzov, podprsenky a pooperačnej starostlivosti, tak aby sa efekt nezhoršoval.